Podsumowanie roku 2018 w NextBuy

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR) – co to jest i jakie ma znaczenie w zakupach firmowych?
26 września 2018
Automatyzacja procesu P2P (Procure to Pay). To dziś standard czy wciąż nowość?
14 stycznia 2019
Źródło: Freepik

Wstęp

Rok 2018 już za nami! Jak będziemy go wspominać w NextBuy? Przede wszystkim, jako okres intensywnej pracy i dynamicznego rozwoju. Chcielibyśmy podzielić się z Wami tym, co wydarzyło się w minionym roku. Gotowi? Zaczynamy!

Rozwijamy się…

Przełomowa inwestycja

Nawet na chwilę nie zwalnialiśmy tempa w NextBuy. Na początku roku połączyliśmy siły z firmą OEX E-Business – jedną z największych firm w branży e-commerce – która została inwestorem mniejszościowym naszej spółki. Współpraca przyczyniła się do licznych zmian, które mogliście zaobserwować w nowym logo oraz odmienionej odsłonie strony internetowej. Co więcej, inwestycja przyczyniła się do ogromnego rozwoju systemu, który wzbogacił ofertę o wiele nowych funkcjonalności.

Więcej szczegółów na temat inwestycji OEX przeczytasz w ARTYKULE.

 

Dzielimy się wiedzą!

Miniony rok także czas intensywnego rozwoju naszego bloga, na którym regularnie pojawiały się nowe artykuły eksperckie. W sumie dodaliśmy 23 wpisy związane z tematyką rozwoju i usprawnienia pracy działu zakupów. Najczęściej czytane artykuły to:

W sierpniu wydaliśmy nasz pierwszy e-book  Poradnik Menedżera Zakupów. Poradnik to zbiór najciekawszych i najchętniej czytanych artykułów na naszym blogu, poruszających tematykę wykorzystania wiedzy w praktyce, zarządzania zespołem zakupowym oraz automatyzacji procesu zakupowego w przedsiębiorstwach. Kompaktowa wersja artykułów ubrana w nową szatę graficzną cieszy się dużym zainteresowaniem i  umożliwia wielu specjalistom szybki wgląd do przydatnej treści.

Wyróżnienie w Capgemini

Nasze starania zostały docenione! W październiku NextBuy został wyróżniony w Raporcie Capgemini Procurement Digital Research 2018 jako jedyny polski system zakupowy! Zostaliśmy zakwalifikowani jako narzędzie All Stars oferujące szeroki wachlarz funkcjonalności. Dodatkowo zdobyliśmy wysoką lokatę w kategorii Source 2 Contract. Cały raport przeczytasz TUTAJ.

Co i dla kogo wdrożyliśmy?

W ubiegłym roku udało nam się także nawiązać współpracę z Klientami zarówno z globalnych, dużych jak i średnich przedsiębiorstw. Dzięki architekturze systemu NextBuy może być dopasowany do potrzeb każdego Klienta, bez względu na branżę. Nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających firm.

Zrealizowane projekty

Miniony rok obfitował w wiele zrealizowanych projektów. Zakończyliśmy konfigurację i wdrożenie NextBuy w 6 nowych organizacjach. Poza tym aktywnie wspieramy obecnych Klientów.

Szczegółowy opis wybranych wdrożeń publikujemy w CASE STUDY. Natomiast wypowiedzi Klientów o procesie wdrożenia możesz obejrzeć zaglądając do zakładki VIDEO.

W jakich branżach mamy doświadczenie?

Wdrażanie systemu dla różnych przedsiębiorstw pozwoliło nam na poznanie potrzeb wielu branż. Dopasowując platformę zakupową do wymagań Klientów gwarantujemy, że NextBuy spełnia wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa i zgodności z procedurami. Co więcej, zapewnia transparentność, proste i szybkie zarządzanie administracją systemu oraz wgląd do wszystkich zrealizowanych przetargów.

Kupcy mogą w szybki i łatwy sposób komunikować się z dostawcami, zarządzać wewnętrzną bazą dostawców oraz przeprowadzać ich cykliczną ocenę, a także korzystać z repozytorium umów i kontraktów.

Dodatkowym atutem systemu  jest to, że użytkownicy mają do niego dostęp z każdego urządzenia, w każdym miejscu i o każdej porze. Pozwala to na większą kontrolę całego procesu. Wśród zalet można także wymienić prostą organizację e-aukcji, dzięki którym negocjacja cen nigdy nie była tak szybka i skuteczna!

Więcej o tym, co przedsiębiorstwa mogą zyskać w zakładce BRANŻA.

Oferowane wsparcie

Komunikacja i jak najlepsze spełnienie oczekiwań naszych Klientów jest dla nas priorytetem, dlatego zapewniamy wsparcie Supportu. Usprawniliśmy także system obsługi zgłoszeń, dzięki czemu o wiele szybciej rozwiązujemy nieprawidłowości i wyjaśniamy wątpliwości Klientów. Opracowaliśmy także bazę wiedzy i filmy instruktażowe, do których mają dostęp wszyscy użytkownicy platformy.

 

 

Jak zmienił się nasz system?

Rok 2018 był także okresem intensywnego rozwoju systemu. Rozszerzyliśmy platformę o szereg nowych funkcjonalności, które znacznie usprawniły pracę systemu i były lepiej dopasowane do potrzeb Klienta. Co się zmieniło?

Konfigurowalny proces workflow w module przetargowym

Ustrukturyzowanie procesu zakupowego dzięki wskazaniu poszczególnych etapów wymagających akceptacji przełożonego. Funkcja ta zmniejsza ryzyko opublikowania na rynku zapytania niezgodnego z zamierzeniami inicjatora zakupu. Akceptacja może być skonfigurowana według oczekiwania Klienta.

Alokacja kosztów per linia

Dzięki tej funkcji koszty mogą być alokowane na poszczególne pozycje zamówienia z uwzględnieniem alokacji na wiele centrów kosztowych.

Więcej o tej funkcjonalności opowiada nasz Klient w video referencyjnym, sprawdź zakładkę VIDEO i wybierz film OEX E-Business.

Zaawansowana ocena ofert przez zespół zakupowy

Ocena i analiza ofert nigdy nie były tak proste! NextBuy umożliwia dokonanie oceny ofert przez poszczególnych członków zespołu zakupowego według własnego uznania, a następnie wylicza średnią arytmetyczną, dając całościową ocenę oferty każdego dostawcy. Dzięki tej funkcji porównywanie i wybór najkorzystniejszej oferty danego dostawcy

Łatwa i szybka komunikacja z dostawcą

Wszystkie przesłane pytania, oferty czy porównania mogą być automatycznie wyeksportowane do jednego zbiorczego pliku poprzez jedno kliknięcie. Nie musisz scalać otrzymanych ofert w jedną formę. Teraz system zrobi to za Ciebie!

Więcej o tej funkcjonalności pisaliśmy w artykule: Jak usprawnić proces zadawania pytań przez dostawców w procesie przetargowym?”

Potwierdzenie otrzymania zamówienia

Dzięki tej funkcji dostawca po otrzymaniu zamówienia może potwierdzić lub odrzucić przyjęcie zamówienia do realizacji. Dodatkowo, system wyśle notyfikacje do dostawcy przypominające o zbliżającym się terminie realizacji zamówienia.

To nie koniec!

Co przyniesie rok 2019? Na pewno nie jednym Cię zaskoczymy! Nasz plan rozwoju jest wypełniony po brzegi pomysłami i innowacjami. Nie zapomnimy także o regularnym dzieleniu się wiedzą ekspercką na blogu!

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! Obserwuj także nasz profil na LinkedIn i Facebook. Masz pytania? Napisz do nas!

 

ZOBACZ DEMO