Bon cyfryzacyjny, czyli digitalizacja sponsorowana

Fakturowy zawrót głowy, czyli o automatyzacji rozliczania dokumentów i faktur
31 maja 2021

Double exposure of city and rows of coins for finance and banking concept

Mimo, iż cyfryzacja już dawno przestała być obco brzmiącym pojęciem i chyba każda poważna organizacja traktuje procesy automatyzacyjne jako priorytet w funkcjonowaniu firmy, to jednak wciąż na cyfryzację narzekamy: bo wymaga wdrożenia, bo nie wiadomo jak się za to zabrać no i najczęściej spotykany argument- bo brak budżetu.

Co do dwóch pierwszych obiekcji to każda firma musi uporać się z nimi samodzielnie, ale jeśli chodzi o obiekcję trzecią, to jest dobra wiadomość: do 20 października 2021 możesz uzyskać dofinansowanie na cyfryzację swojego przedsiębiorstwa.

Bon cyfryzacyjny, bo tak się ten ministerialny program nazywa, jest reakcją na kryzys wywołany pandemią COVID-19. Jeżeli jesteś w grupie MŚP to możesz starać się o dofinansowanie dla Twojego przedsiębiorstwa w zakresie szeroko pojętej cyfryzacji w kwocie nawet do 300 tys. PLN.

Na co dokładnie mogą być przeznaczone środki?

  • Zakup oprogramowania
  • Wdrożenie systemu
  • Szkolenie użytkowników czy pokrycie części kosztów sprzętu.

Ważnym warunkiem w uzyskaniu dofinansowania jest to, aby wdrażana technologia cyfrowa polegała na wprowadzeniu innowacji procesowej. Jeśli zatem w Twojej firmie dział operacji czy procurement planuje wdrożyć dedykowaną platformę zakupową (np. NextBuy 24) to dzięki jej wykorzystywaniu znacząco mogą poprawić się procesy zakupowe, a skorzysta na tym cała organizacja. Innymi słowy dzięki wykorzystaniu takiej platformy powinna ona spowodować zmianę sposobu funkcjonowania procesów w przedsiębiorstwie. Jest to doskonały przykład tego, czym może być wymagane w opisywanym programie wprowadzenie innowacji procesowej.

Należy pamiętać, że składając wniosek o takie dofinansowanie trzeba to właściwie uzasadnić z punktu widzenia działalności i rozwoju firmy, np. powinno mieć to związek z koniecznością dokonania zmian procesów w kontekście pandemii Covid-19, czyli – trzymając się przykładu platformy zakupowej – dzięki wdrożeniu takiego systemu, ułatwia on znacząco pracę w trybie zdalnym dla całego zespołu (brak papierologii, transparentność zadań i procesów, łatwość komunikacji) w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź, jakie funkcjonalności oferuje NextBuy!

ZOBACZ DEMO

ZOBACZ DEMO