Jak eksperci zakupowi mogą wykorzystać efektywnie okres wakacyjny?

Zakup floty samochodowej? Nic prostszego! Zobacz jak poradziła sobie z tym zagadnieniem firma Amica! [CASE STUDY]
20 czerwca 2018
Jak usprawnić proces zadawania pytań przez dostawców w procesie przetargowym?
18 lipca 2018

Poznaj 4 sposoby na efektywne wykorzystanie okresu wakacyjnego w działach zakupów!

Dostawcy nie odpowiadają na wiadomości email, telefon zamilkł, a proces decyzyjny wydłuża się w nieskończoność? Brak informacji zwrotnej rzeczywiście może utrudnić pracę, a wręcz ją uniemożliwić. Pracujesz w korporacji międzynarodowej  i Twoi koledzy z oddziałów w innych krajach mają sezony urlopowe w różnych miesiącach? To na pewno nie polepsza wakacyjnej sytuacji. Ale nie musi to być czas stracony. Czas urlopów kupcy i eksperci zakupowi mogą wykorzystać bardzo efektywnie i przygotować się na kolejne miesiące intensywnej pracy. W jaki sposób?

 

Portale branżowe

Na co dzień, kiedy telefon nie przestaje dzwonić, a postępowania zakupowe i zamówienia odbywają się jedno za drugim, nie mamy czasu na zagłębianie w literaturę branżową i poznawanie nowości z branży procurement. Wakacje to świetna okazja do nadrobienia zaległości! Oto kilka przykładów portali związanych z branżą zakupową, gdzie znajdziecie wiele ciekawych artykułów dotyczących zarówno optymalizacji procesów zakupowych, jak i wykorzystania technologii w zakupach firmowych.

I wiele innych… Miłej lektury!

Nowości na LinkedIn

Wielu ekspertów zakupowych dzieli się wiedzą na swoich profilach, warto też śledzić posty firm consultingowych (np. OptiBuy), które specjalizują się w zakupach firmowych lub firm takich jak NextBuy, które również chętnie podpowiadają, gdzie można znaleźć ciekawe treści lub dzielą się własnymi wnioskami, postami na blogu lub na innych portalach takich jak Quora, czy Medium.

Research na temat dostawców

Wakacje to również świetny czas na dokładny i rzetelny research na temat potencjalnych dostawców. W końcu mamy czas na przeanalizowanie oferty i  opinii na temat firm, z którymi chcemy podjąć współpracę oraz wyszukanie nowych. Takie informacje mogą okazać się bezcenne we wrześniu.

Przetestuj systemy

Skoro już zdobędziemy najnowszą wiedzę na temat wykorzystania technologii w zakupach, dlaczego nie poświęcić miesięcy wakacyjnych na sprawdzenie jak pracę działu zakupów mogą wesprzeć systemy zakupowe. To świetna okazja do tego, alby umówić się na prezentację systemu, poznać metody wdrożenia, porównać oferty i dowiedzieć się więcej na temat platform przetargowych dostępnych na rynku. Być może uda się wybrać odpowiednią, która już jesienią usprawni procesy zakupowe w Twojej firmie.

Zdarza się również, że lato to intensywny czas w niektórych branżach. Jeśli jednak scenariusz, który przedstawiliśmy sprawdza się w Twoim przypadku, zachęcamy do efektywnego wykorzystania tego czasu!

 

NextBuy nie zwalnia w wakacje, a nasz zespół wdrożeniowy jest do dyspozycji.

Jeśli chcesz zobaczyć w jaki sposób NextBuy może Ci pomóc, skorzystaj z BEZPŁATNEGO DEMO


Katarzyna Nitychoruk-Brzeska
Katarzyna Nitychoruk-Brzeska
Zajmuje się rozwojem biznesu w firmach technologicznych, w szczególności na rynkach zagranicznych. Od kilku lat wspiera przedsiębiorstwa marketingowo oraz sprzedażowo. Od niedawna odpowiedzialna w NextBuy za strategię marketingowo-sprzedażową oraz rozwój firmy na europejskich rynkach.
ZOBACZ DEMO