Zakup floty samochodowej? Nic prostszego! Zobacz jak poradziła sobie z tym zagadnieniem firma Amica! [CASE STUDY]

Case Study – SDA Group
15 czerwca 2018
Jak eksperci zakupowi mogą wykorzystać efektywnie okres wakacyjny?
4 lipca 2018

Co musisz wiedzieć, aby dokonać dobrego zakupu?

Kwestia wyposażenia przedsiębiorstwa we flotę samochodową dotyczy już nie tylko dużych firm, ale również tych o średniej wielkości. Osoby odpowiedzialne za wymianę lub zakup nowych pojazdów stają przed nie lada wyzwaniem. Podejmując taką decyzję muszą wziąć pod uwagę wiele czynników, kryteriów oceny i różnorodność jaką oferuje rynek. Jak to uporządkować, żeby nie zwariować i podjąć najlepszą decyzję?

Jakie oferty możesz otrzymać?

Sprzedaż aut do klientów biznesowych to często filar funkcjonowania firm produkujących lub importujących samochody. Stąd bardzo korzystne oferty dla przedsiębiorców. Dilerzy samochodowi proponują różnorodne pakiety, które mogą uwzględniać nie tylko sam zakup pojazdu, ale również obsługę floty, ofertę szytą na miarę oraz sposoby finansowania. Co więcej, przekonanie, że cena odgrywa kluczową rolę przy wyborze floty samochodowej dla firm jest już od dawna nieaktualne. Jak podaje serwis Biznes-Firma dziś liczy się bezpieczeństwo i ekonomiczność, a więc musimy wziąć pod uwagę kolejne czynniki, które sprawiają, że wybór floty samochodowej staje się co raz bardziej skomplikowany.

Jakie kategorie należy wziąć pod uwagę przy wyborze floty samochodowej?

  1. Model, wyposażenie i klasa.
  2. Oferta serwisowa, w tym dostępność samochodów zastępczych.
  3. Oferta zarządzania flotą samochodową.
  4. Ubezpieczenie.
  5. Wartość rezydualna.
  6. Sposób finansowania

Co raz częściej okazuje się, że przedsiębiorstwa odchodzą od kupowania samochodów na własność – zarówno za gotówkę, jak i na kredyt – na rzecz leasingu i (coraz częściej) wynajmu długoterminowego. Wg. portalu Bankier.pl  leasing zwiększa płynność środków obrotowych firmy, ponieważ finansowanie odbywa się ze środków obcych, a ponadto księgowany jest na kontach pozabilansowych, dzięki czemu nie zakłóca docelowej struktury kapitału firmy.

Jak kwestię zakupu floty samochodowej rozwiązała Amica – lider w produkcji urządzeń AGD na rynku polskim?

Jeśli chcesz zobaczyć w jaki sposób NextBuy może Ci pomóc, skorzystaj z bezpłatnego demo.


Katarzyna Nitychoruk-Brzeska
Katarzyna Nitychoruk-Brzeska
Zajmuje się rozwojem biznesu w firmach technologicznych, w szczególności na rynkach zagranicznych. Od kilku lat wspiera przedsiębiorstwa marketingowo oraz sprzedażowo. Od niedawna odpowiedzialna w NextBuy za strategię marketingowo-sprzedażową oraz rozwój firmy na europejskich rynkach.
ZOBACZ DEMO